4 הצורות הפופולאריות של טבעות יהלום

טבעת יוקרתית

תוֹכֶן הָעִניָנִים

ישנן צורות שונות ליהלומים המשובצים בתכשיטים שונים. הצורות השונות מתאימות לסוגי תכשיטים שונים, למתכות שונות – וכמובן שכל שיבוץ כשזה יוצר תכשיט ייחודי ושונה משאר התכשיטים. כשזה מגיע לתכשיטים בעלי יותר משמעות נשאלת השאלה – מה הן הצורות הפופולריות של טבעות יהלום ומדוע יש כל כך הרבה צורות שונות?

 

שימושים שונים ביהלומים

בעבר, יהלומים היו משובצים בביגוד, בתכשיטים ואפילו ברהיטים שונים – כדי להעיד על עושר ומעמד. כיום אין צורך בשימושים שכאלה ביהלומים אבל עדיין ערכם גדול ביותר – הם יפהפיים, מנצנצים וכמובן נדירים ביותר ביחד לאבנים אחרות, מה שמעלה את מעמדן ומשווה להן ערך יקר ביותר.

בעקבות דברים אלה, יהלומים משובצים בתכשיטים שונים לקישוט הגוף: ניתן למצוא טבעת יהלום, שרשרת יהלום, עגילים וצמידים משובצי יהלומים, וכמובן השימוש החגיגי ביותר – טבעות אירוסין המכילות יהלום נוצץ בקצה.

 

מה הסיבה לצורות יהלום שונות?

הסיבה לצורות השונות של היהלומים נובעת בחיתוכים שונים שמטרתם כמובן לשנות את הצורה – אבל גם לשנות את רמת הברק והניצוץ שחוזרים מהיהלום. חלק מהצורות קשות יותר לחיתוך ולכן לפעמים יהלומים בצורות אלה יהיו יקרים יותר, אבל זהו לא עניין מוחלט.

 

יהלום עגול

יהלום עגול הוא היהלום הפופולרי ביותר מכלל צורות היהלומים. יהלום עגול הוא גם מהנמכרים ביותר בעולם, וצורתו מספקת את המקסימום של הברק והניצוץ המוחזר ממנו.

צורתו כוללת חיתוכים רבים, שמוסיפים מאוד לצורתו, לברק, ולפעמים משפיעים לטובה גם על עומק הצבע – אך בגלל חיתוכים אלה ישנו איבוד של חלקים מהיהלום, ויחד עם הביקוש הגבוה במיוחד לצורה זו של יהלום, המחיר שלו מושפע והוא היקר ביותר מבין כל צורות היהלום (ביחס לעלות של קראט).

 

יהלום פרינסס

צורת היהלום השניה הכי פופולרית לאחר יהלום עגול – יהלום פרינסס. צורתו היא ריבוע בעל קצוות חדים. הצורה המלבנית והמחודדת של יהלום זה מצליחה להדגיש את הברק ולשקף מראה של אש. הצורה הזו מתאימה בטבעות בעיקר לאצבעות ארוכות ומבין היהלומים המרובעים, זו עם הכי הרבה ברק.

 

יהלום בחיתוך מרקיזה

יהלום בצורה של מעין סירה ארוכה, מאריך את האצבעות במידה ונמצא כחלק מטבעת, מוסיף המון חן גם בשרשרת תליון. החיתוך בצורה זו של היהלום מאפשר לו להיראות גדול במיוחד ביחס ליהלומים בצורות אחרות בעלי משקל זהה, והנפח הזה עוזר בהסחת תשומת הלב ישירות אל היהלום בכל אירוע.

 

יהלום בצורת טיפה

יהלום שניתן להבין משמו שצורתו היא של טיפה – עגול בתחתית עד הגעה לקצה חד. צורה זו היא שילוב של שתי צורות יהלום אחרות – צורת החיתוך מרקיזה ואובל. הצורה הזו היא בין הקשות ביותר שיש לחיתוך יהלומים, והוא דומה מאוד ליהלום עגול מבחינת רמת הברק והניצוץ. יהלומים מצורה זו לרוב משובצים בתכשיטים מסוג עגילים ושרשראות, כאשר לעיתים גם בטבעות – שמתאימות יותר על אצבעות קטנות.

 

לסיכום…

הצורות השונות של היהלומים בהחלט משפיעות של שלל גורמים שונים בהם – רמת הצבע, הברק, הניצוץ, המחיר. בעקבות זאת צריך להתסכל ולהעמיק בנושא ככל האפשר בעת בחירת תכשיט עם יהלום, שיתאים ככל האפשר לרצון של הקונה.

צורות של טבעות יהלומים