יהלומי מעבדה

תוֹכֶן הָעִניָנִים

יהלומים הן אבנים יקרות אשר מוסיפות חן רב לתכשיטים, שעונים ואביזרים נוספים. עד לא ממזמן, היה ניתן להשיג יהלומים רק על ידי חציבה שלהם מן האדמה, מה שמסביר בין השאר את מחירם הגבוה. אך תקופה זו עברה כבר וכיום קיים סוג חדש של יהלומים המכונים יהלומי מעבדה. כאן תוכלו לגלות מהם יהלומי מעבדה ומה היתרונות הבולטים שלהם לעומת יהלומים רגילים. 

 

מה הם יהלומי מעבדה

בכדי להבין מהם יהלומי מעבדה יש להבין תחילה ממה מורכבים יהלומים רגילים המצויים בטבע. יהלום הוא גביש אשר עשוי כולו מיסוד הפחמן, בדומה לגרפיט למשל. מה שמבדיל יהלום מגרפיט הוא המבנה המיוחד של חלקיקי הפחמן ביהלום, אשר מסודרים במבנה תלת ממדי סימטרי ומיוחד. בגלל הייחודיות של מבנה זה, לא קיימים יהלומים בטבע בשפע. בשנים האחרונות, הצליחו מדענים לשחזר במעבדה את המבנה המדויק של יהלומים בשימוש בפחמן וכך יצרו בעצם יהלומים באופן מלאכותי. אלו יהלומי מעבדה.

 

היתרונות של יהלומי מעבדה

במידה והרעיון של יהלומים מלאכותיים מרתיע אתכם, אין צורך לחשוש. לא מדובר ביהלומים מזויפים, מאחר שיהלומים מזויפים לא עשויים כלל מפחמן אלא מחומרים אחרים. יהלומי מעבדה בנויים בדיוק מאותם החלקיקים כמו יהלומים מהטבע. ליהלומי מעבדה ישנם מספר יתרונות בולטים על פני יהלומים רגילים:

 

יכולת ייצור המונית

מאחר והיסוד פחמן הוא נפוץ ביותר על פני כדור הארץ, מהרגע שמדענים פיצחו את השיטה ליצירת המבנה המיוחד של חלקיקי הפחמן לצורת יהלום ניתן לייצר יהלומים בכמויות גדולות מאוד. זה מאפשר להימנע מכרייה של יהלומים מהאדמה, עבודה מורכבת ומסורבלת הרבה יותר הדורשת יותר זמן ומאמץ.  

 

ייצור ללא פגמים

מרבית האנשים לא יודעים כי רוב היהלומים בטבע אינם נקיים לחלוטין. על גבי רוב היהלומים ישנם חלקיקי פחמן שלא התגבשו כראוי לצורת יהלום, ועם זכוכית מגדלת ניתן לעתים קרובות לראות פגמים אלה כמעין לכלוכים על גבי היהלום. בייצור של יהלומי מעבדה ניתן להימנע מפגמים כאלה ולקבל יהלום נקי ומושלם.

 

מחיר זול במיוחד

מאחר והשיטה לייצור יהלומי מעבדה אינה מורכבת יחסית עבור מי שיש בידיו את הידע וכן אינה גורשת כוח אדם רב או חומרי גלם יקרים, ייצור יהלומים מלאכותיים הוא זול. לכן, מחיריהם של יהלומי מעבדה בשוק יהיה זול במיוחד ביחס ליהלומים רגילים, עד כדי פער של עשרות אחוזים בין מחיר יהלום רגיל למחיר יהלום מעבדה.

 

היכן ניתן להשיג יהלומי מעבדה

למרות שהטכנולוגיה לייצור יהלומי מעבדה היא חדשה יחסית, השיווק שלהם בחנויות תכשיטים נרחב מאוד כבר כיום. בכדי למצוא היכן נמכרים תכשיטים או אביזרים משובצים ביהלומי מעבדה, יש לפנות אל המוכרים בבתי העסק או לבדוק באתרי האינטרנט שלהם.

כשתתקלו לראשונה ביהלום מעבדה תופתעו לגלות כמה יפה ונוצץ הוא, אפילו יותר מיהלומים רגילים שראיתם לפני כן. כשכל היתרונות הם לטובת יהלומי מעבדה על פני יהלומים רגילים, אין מה שימנע מכם לרוץ לחנות הקרובה ולחפש לכם אחד כזה.