יהלום מחיר

תוֹכֶן הָעִניָנִים

יהלומים הם גבישים הנחשבים ליוקרתיים לא רק בגלל המראה הבוהק שלהם, אלא גם בגלל שאינם נפוצים מאוד בטבע. למרות שנראה כי לא כל אחד יכול להרשות לעצמו מבחינה כלכלית לרכוש יהלום או תכשיט עם יהלום, מחיר היהלומים יכול להשתנות מאוד מיהלום אחד לשני. כאן תוכלו לגלות כיצד למצוא יהלום במחיר שיתאים לכיס שלכם. 

 

יהלומים לא חייבים להיות יקרים

יהלום הוא חומר המכונה גביש. הוא בנוי כולו מהיסוד פחמן, אך צבעו אינו שחור כמו פחם בזכות האופן בו מסודרים חלקיקי הפחמן ביהלום. הצורה המיוחדת שהם יוצרים גורמים ליהלום לנצנץ ולהיות אחד מהחומרים החזקים הקיימים בעולם. בעקבות תכונות אלה, לא מפתיע שמחירי יהלומים הם גבוהים מאוד בדרך כלל. עם זאת, זה לא תמיד חייב להיות כך. אם אתם מעוניינים לרכוש יהלום מחיר השוק אינו אחיד ותופתעו לגלות שעם מעט איסוף מידע מכמה בתי עסק תוכלו למצוא את היהלום שיתאים בדיוק ליכולת הכלכלית שלכם.

 

איך ניתן למצוא יהלום במחיר משתלם

יהלומים נמכרים במגוון בתי עסק ואפילו באינטרנט. בין אם אתם מעוניינים לקנות לכם, לבן זוגכם או לחבר קרוב יהלום מחיר המתנה יהיה בוודאי שיקול מרכזי בהחלטתכם. בכדי למצוא מחיר נוח לרכישת יהלום, ישנם כמה גורמים שיכולים להשפיע על מחירו והיכרות איתם יכולה לסייע לכם בחיפוש הרכישה המתאימה:

 

יהלומים נבדלים זה מזה באיכותם

רוב היהלומים שקיימים בטבע ובשוק היהלומנות בפרט הם בעלי פגמים קטנים, אשר לרוב לא ניתן לראות אותם כלל. מומחים בתחום היהלומנות נעזרים בזכוכיות מגדלת מיוחדות כדי לאתר כמה פגמים מצויים על יהלום ועד כמה הם גדולים ולפי מדדים אלו נקבעת איכות היהלום. אם יש פגמים על יהלום מחיר השוק שלו יהיה כמובן נמוך יותר. בשוק התכשיטנות ישנה שונות באיכות היצע היהלומים ולכן תוכלו למצוא מחירים שונים למוצרים שונים, בהתאם לאיכות היהלום המשובץ בהם. אין צורך לחשוש מקניה של יהלום שאינו באיכות הגבוהה ביותר, מאחר ולא ניתן לראות בעין את הפגמים הקטנים המצויים עליו ומראהו יהיה עדיין זוהר ויוקרתי.

 

מבצעי סוף עונה

אם לא הכרתם שקיימים מבצעי סוף עונה בחנויות תכשיטים, חשוב שתכירו זאת כעת. גם בענף התכשיטנות יש מבצעי סוף עונה, בייחוד לקראת חגים או יום האהבה. אם תתכננו מראש את רכישת היהלום מחיר התכשיט או השעון שתרצו לרכוש ישתנה מאוד כתלות בתקופה בה תבחרו לרכוש אותו. בהתאם לכך, תוכלו לתכנן מתי יהיה הזמן הכי טוב עבורכם לבצע את הקניה. 

 

היזהרו מזיופים

למרות שניתן בקלות להוזיל את ההוצאה הכלכלית שתשקיעו בקניית יהלום, כדאי מאוד להיזהר ולא ליפול לתרמית. זיופי יהלומים נפוצים יחסית ולכן מומלץ לקבל המלצות ממכרים על בתי עסק אמינים. תכנון וזהירות יאפשרו לכם לרכוש לבסוף את היהלום הזוהר שיעשה לכם גם טוב בכיס וגם טוב בלב.