ניקיון יהלום si

תוֹכֶן הָעִניָנִים

יהלומים נבדלים ביניהם ברמת האיכות שלהם לפי מספר מדדים, אשר משפיעים על טווח המחירים בהם יימכרו בסופו של דבר בשוק. מדד מרכזי לאבחנה בין יהלומים איכותיים יותר ואיכותיים פחות הוא מידת הניקיון שלהם. כאן תוכלו למצוא מידע אודות ניקיון יהלום si ועל היתרונות שלו ביחס לדרגות ניקיון אחרות של יהלומים.

 

יהלומים שונים יכולים להיות ברמות איכות שונות

כל היהלומים הם קריסטלים עשויים מאטומי פחמן, אשר מאורגנים במבנה מרחבי גאומטרי מדויק. הייחודיות של מבנה זה מביאה לכך שיהלומים אינם נפוצים בטבע כמו חומרים פשוטים אחרים ועל כך הם נחשבים ליקרים. עם זאת, ישנה שונות בין יהלומים בערך הכספי שהם שווים. גודל היהלום, למשל, משפיע באופן לא מפתיע על שוויו. הביטוי קראט שאנו מכירים מעולם היהלומנות קשור לגודלו של היהלום. עם זאת, הגורם המרכזי המשפיע על איכות היהלום הוא מידת הניקיון שלו, כלומר, כמה חלקיקים שלא הצליחו להתגבש למבנה הגאומטרי המדויק של היהלום מצויים על גבי היהלום עצמו.

 

רמות שונות של ניקיון יהלום ויתרונה של דרגת si

האופן שבו מודדים את רמת הניקיון של יהלום היא באמצעות התבוננות דרך עדשות מגדילות, המאפשרות לזהות פגמים שמצויים על גבי היהלום. ככל שליהלום יש פחות פגמים, הוא כמובן נחשב לאיכותי יותר. לרוב המוחלט של היהלומים ישנם פגמים. הדרגות הקיימות בעולם היהלומנות למדידת רמות ניקיון של יהלומים נעות בין דרגה I1-I3, המתארת יהלומים שעליהם פגמים שקל לזהותם אפילו בעין ועד דרגה FL-IF שמתארת יהלומים שאין עליהם שום פגם שהוא. הדרגה הנפוצה של ניקיון יהלומים בשוק התכשיטנות היא דרגת ניקיון יהלום si. ישנן כמה סיבות לתפוצה הרחבה של יהלומים דווקא בדרגה זו בעולם התכשיטים: 

מחירם הזול של יהלומים בדרגת si

מאחר וניקיון יהלום si אינו מושלם ומכיל מספר פגמים קטנים, מחירם בשוק של יהלומים אלה לא יקר יחסית ליהלומים בדרגת הניקיון הגבוהה ביותר. לכן, הם מתאימים יותר לכיסם של צעירים העומדים להינשא למשל, או למי שמעוניין לקנות מתנה לאהובו או אפילו לעצמו מבלי לחשוש מהוצאה כספית משמעותית

 

המראה המנצנץ של יהלומים בדרגת si

למרות שעל גבי יהלומים אלה ישנם פגמים מסוימים, פגמים אלו קשים לזיהוי ללא זכוכית מגדלת מתאימה. לכן כאשר תראו תכשיט בו משובצים יהלומים בדרגת si, היהלומים ינצנצו וייראו נהדר ולא ייראה כל פגם בתכשיט.

 

מומלץ להיעזר במומחים מהתחום

בסופו של דבר, אדם שאינו מומחה יתקשה להבחין בין יהלום אחד לאחר ולהעריך את איכותם. אם ברצונכם לרכוש יהלום או תכשיט משובץ ביהלום, תוכלו להתייעץ תחילה עם מומחה מתחום היהלומנות, שיוכל להמליץ לכם לפי דרישותיכם והיכולת הכלכלית שלכם על בתי עסק בהם תוכלו למצוא את מבוקשכם. אין ספק כי בעזרתו של מומחה תוכלו להיות מרוצים מהקניה שלכם במידה המרבית ותזכו ביהלום קורן ומרהיב המתאים בדיוק לכם וליקירכם.