עבור אל קטלוג המוצרים

תעודת גמולוגיות בקניית טבעת אירוסין מהי התעודה הגמולוגית? מה עושה אותה כל כך חשובה בקניית טבעות אירוסין? ‪Google+‬‏

  קבע עכשיו פגישת יעוץ
03-7513146
 
AHAVA DIAMONDS מאמרים בנושא טבעות אירוסין | הבורסה ליהלומים אהבה דיימונדס
דף הבית » מאמרים » תעודת גמולוגיות בקניית טבעת אירוסין
לקטלוג

תעודת גמולוגיות בקניית טבעת אירוסין

אחד הדברים הכי גרועים שיכולים לקרות ברכישת טבעות אירוסין עם יהלום זה לא לקבל תעודת גמולוגיות. אז מהי תעודה זו? ובכן, מדובר בעצם על סוג של מסמך אשר מפרט את כל המאפיינים השונים של היהלום (או אבן החן). חשוב לדרוש לקבל את התעודה הנ"ל כשרוכשים יהלום בכלל ובעיקר כשרוכשים טבעת כה חשובה כמו טבעת אירוסין. אצלנו באהבה דיימונדס תקבלו תעודה גמולוגית על כל תכשיט שתרכשו!

מה יופיע בתעודת גמולוגיות?

אז מה בעצם יופיע בתעודת הגמולוגיות? ובכן, ראשית כל יופיע מידע אודות סגן אבן החן, כלומר, האם מדובר על יהלום טבעי, האם מדובר על אבן חן, האם מדובר על יהלום מטופל ומידע נוסף במידת הצורך. מעבר לכך, בתעודה יופיע המידות של היהלום וצורתו (ניתן למצוא צורת רבות ליהלומים כמו לדוגמא: צורת טיפה, צורה עגולה, צורת פרינסס, צורת לב וכולי).

בתעודה יופיע פרמטרים חשובים נוספים, כמו לדוגמא: דירוג הצבע ודירוג הניקיון של היהלום. בתעודה גם נכנסים לעובי הקורה בכל הנוגע לפרטי היהלום והכוונה היא לרמת החיתוך של היהלום (במידה ומדובר על יהלום עגול) והכוונה היא לפרופורציה של החיתוך, הסימטריה של היהלום, רמת הצחצוח שלו על משטחים שלו, עוביו, האם קיימת סטייה של עוקץ, האם קיימות הערות כלשהן על היהלום, מהי רמת הפלורוסנטיות של היהלום וכן גם מידע אודות פגמים חיצוניים ופנימיים של היהלום.

למה התעודה הזאת חשובה?

התעודה חשובה על מנת לוודא שאכן מקבלים את מה שאומרים ללקוח שהוא עומד לקבל. מעבר לכך, חשוב מאוד לעמוד על כך לקבל לא סתם תעודה אלא תעודה שאיננה תלויה ממעבדה של גמולוגיות אשר נחשבת כמעבדה מוכרת ואף מכובדת. חשוב להבין שדו"ח מעבדה מפורט הוא למעשה הדרך היחידה להבטיח את דיוק דירוגו של היהלום שרוכשים. במידה ורוכשים טבעת אירוסין עם יהלום אך ללא תעודת גמולוגיות הדבר יכול להסתיים בתשלום הרבה יותר גבוה ממה שנדרש ולצד כך גם ברכישה של יהלום באיכות נמוכה. מומלץ תמיד לבקש מחברים, בני משפחה, מכרים ואפילו גולשים מהאינטרנט על מקומות אמיניים בהם שווה לרכוש יהלומים שמיועדים לטבעות אירוסין.

בסופו של דבר חיפוש אחר חנות יהלומים אמינה בעלת מוניטין לא שונה מחיפוש אחר בעל מקצוע בכל תחום שהוא בין אם זה יהלומים או הדברות ירוקות אינטרקליק.חזרה