עבור אל קטלוג המוצרים

סוגי החיתוך של יהלומים טבעות אירוסין מאפיינות ביהלום מרכזי בודד או בשילוב של שיבוץ אבנים נוספות, אולם היהלום... ‪Google+‬‏

  קבע עכשיו פגישת יעוץ
03-7513146
 
AHAVA DIAMONDS מאמרים בנושא טבעות אירוסין | הבורסה ליהלומים אהבה דיימונדס
דף הבית » מאמרים » סוגי החיתוך של יהלומים
לקטלוג

סוגי החיתוך של יהלומים

טבעות אירוסין מאפיינות ביהלום מרכזי בודד או בשילוב של שיבוץ אבנים נוספות, אולם היהלום המרכזי הוא בעל הנוכחות המרכזית בטבעת, יש כמה סגנות חיתוך שונים, כל חיתוך נעשה בהתאמה לתכונות של היהלום, כגון: צבעו, ניקיונו ומשקלו.  החיתוך של היהלום נעשה על ידי בעל מקצוע שמבצע ביהלום ליטוש עד שהוא מגיע לצורת החיתוך הרצויה. על מנת להעניק ליהלום חיתוך מושלם, צריך לבצע את הליטוש בתשומת לב יתרה על מנת לא להוריד כמות גדולה ממשקלו.

להלן צרות החיתוך הקיימות בתחום של עיצוב טבעות אירוסין:

חיתוך עגול- צורת החיתוך הכי פופולארית ומבוקשת, את צורתו המושלמת  של יהלום בחיתוך עגול פיתחו במשך מאה שנים, על מנת לגרום למקסום הברק הטבעי של היהלום, החיתוך מותנה בנוסחאות וחישובים על ידי מומחים בתחום.

חיתוך פרינסס- חיתוך מרובע בעל 4 פינות, נמצא במקום השני מבחינת פופולאריות אחרי החיתוך העגול, בגלל צורתו ניתן לשבץ מספר יהלומים באותה צורת החיתוך אחד צמוד לשני ללא שימוש במתכת בניהם.

חיתוך אמרלד- מתאים לסגנון טבעות אירוסין וינטאג'  בגלל צורתו המלבנית, ליטוש היהלום מעניק מעין צורת מדרגות, בעל מראה מלכותי ועתיק. בניגוד לחיתוך פרינסס בחיתוך זה הפינות מיושרות ולא חדות כמו בחיתוך פרינסס

חיתוך אשר- דומה מאוד לצורת החיתוך אמרלד השינוי היחיד הוא שחיתוך אשר הינו חיתוך מרובע ולא מלבני כמו אמרלד.

חיתוך אובלי- צורת חיתוך של אליפסה, בטבעת של הנסיכה דיאנה נעשה שימוש בצורת חיתוך זו, ברוב העיצובים עם יהלום או אבן חן יקרה בחיתוך אובלי משתמשים ביהלומים קטנים המקיפים את היהלום המרכזי, למרות שגם טבעת אירוסין סוליטר (טבעת בעלת יהלום יחיד), תעניק ליהלום במה לנוכחות האדירה שלו.

חיתוך המרקיזה- חיתוך בצורת עין מדובר בחיתוך מסורתי ועתיק מעניק ליהלום צורה ייחודית ומשלים לעיצוב מיוחד של טבעת אירוסין.

חיתוך טיפה- כשמו כן הוא מעניק ליהלום צורת טיפה, עיצוב שמתאים תכשיטי יהלומים כגון: עגילים, טבעות אירוסין ותליונים.

חיתוך באגט- צורת חיתוך מלבנית מקובלת מאוד לתחום טבעות אירוסין כיהלומים צדדים לצד אבן מרכזית לרוב בחיתוך אמרלד.

חיתוך לב- סמל האהבה, מדובר על צורת אגס עם סדק קטן בחלקו העליון, במיוחד בצורה זו המלטש חייב לעבוד בזהירות ולהפגין מיומנות מכיוון שהליטוש צריך להיות מאוד מדויק.

אנחנו באהבה דיימונדס מעצבים טבעות אירוסין בהתאמה אישית כסגנון הלקוח, כמו כן תוכלו להתייעץ איתנו על התאמה אישית לסוגי יהלומים שונים אחרים.

צרו איתנו קשר לשאלות נוספות בנוגע לעיצוב בהתאמה אישית.חזרה