עבור אל קטלוג המוצרים

מה שכדאי לדעת על מבצעים על טבעות אירוסין ותכשיטי יהלומים כולנו אוהבים מבצעים. אנחנו נמשכים למספרים שמציינים את אחוזי ההנחה, וזה די לגיטימי, אנחנו... ‪Google+‬‏

  קבע עכשיו פגישת יעוץ
03-7513146
 
AHAVA DIAMONDS מאמרים בנושא טבעות אירוסין | הבורסה ליהלומים אהבה דיימונדס
דף הבית » מאמרים » מה שכדאי לדעת על מבצעים על טבעות אירוסין ותכשיטי יהלומים
לקטלוג

מה שכדאי לדעת על מבצעים על טבעות אירוסין ותכשיטי יהלומים

כולנו אוהבים מבצעים. אנחנו נמשכים למספרים שמציינים את אחוזי ההנחה, וזה די לגיטימי, אנחנו אוהבים לחסוך בכסף. זה מעין דרך ההשרדות שלנו נכון להיום.

כמעט כל עסק מציע את מוצריו במבצע זה או אחר. כי כולם יודעים שמבצעים מושכים קליינטים. אתם יכולים לראות את זה בסופרמרקטים השונים, בחנויות בגדים, בחניות רהיטים.

הנחות סוף עונה למשל, הן הכי פופולריות. בסוף עונה פתאום מחירי הנעליים למשל, יורדים ביותר מ-50%, מה שיכול להצביע על כך שמלכתחילה המחיר שביקשו על הנעל בשיא העונה היה מוגזם.

 בעולם טבעות האירוסין אין סוף עונה. טבעות יהלומים אופנתיות לאורך כל ימי השנה, ואין חודש שיותר מקובל להציע בו אירוסין, לכן מדובר על מצרך נדרש כל יום בשנה. אבל זה לא אומר שאין מבצעים על טבעות אירוסין.

יש חנויות תכשיטים שמנצלות חגים שונים בכדי לפתוח במסע מבצעים משכר. למשל ביום האהבה אפשר לראות כל מיני תכשיטי יהלומים מוצעים במחירים נמוכים בעשרות אחוזים ממחירם המקורי.

האם יש אמת בפירסום של כל המבצעים האלו?

התשובה אינה חד משמעית.

ישנם בתי עסק שישמחו למכור טבעות אירוסין כל שהן בהנחה הגיונית של כמה אחוזים מהמחיר מהמקורי של הטבעת מסיבות שבדרך כלל טמונות ברצון של בית העסק למכור את הטבעת האירוסין הספציפית הזו. לכן די הגיוני שהמוכר יעדיף להרוויח פחות, והעיקר למכור את הטבעת, וזו הסיבה שהוא מציע אותה בהנחה הגיונית של כמה אחוזים.

לעומת זאת ישנם חנויות תכשיטים, שיוצאות במבצעי פירסום ענקים, הכוללים שלטי חוצות, פירסום באינטנרט ועוד, ומציעים את שלל טבעות האירוסין שלהם או תכשיטי היהלומים בהנחות מפוקעות של 80% למשל. במקרה כזה צריכה להדלק לכם מנורה אדומה.

מחירי היהלומים (שהם החלק הכביר מבחינת המחיר בתכשיטי היהלומים), הוא די קבוע, וגם כשיש בו שינוי, הוא מינורי וכמעט לא מורגש. בנוסף, מחירי הזהב בשנים האחרונות רק נוסקים מעלה והמגמה הזו צפויה להמשיך, לכן אין שום סיבה שחנות תכשיטים תחליט להשקיע עשרות אלפי שקלים בפירסום ובנוסף ולהפסיד על תכשיטי היהלומים שלה.

במקרים כאלו, הכי סביר שהמחיר המקורי שמציגים לכם לגבי טבעת היהלומים (המחיר לפני הנחה) הוא מחיר מאד מופקע, והמחיר שמציגים לכם אחרי הנחה, הוא למעשה המחיר ההגיוני של טבעת האירוסין.

עוד מצב שיכול להיות, שטבעות האירוסין שמוצגות בהנחות גדולות משובצות יהלומים מטופלים. אין כל רע ביהלומים מטופלים, אבל כדאי שתדעו על מה מדובר. יהלומים מטופלים הם יהלומים שנמצאו בטבע באיכות די נמוכה, ואז הם עברו סוג של טיפול ששיבח את המראה שלהם. יהלומים מטופלים יהיו הרבה יותר זולים מיהלומים שנמצאו בטבע באיכות גבוהה. כל בית עסק אשר מוכר תכשיטים המשובצים ביהלומים מטופלים, חייב על פי החוק ליידע על כך את הקונה. תהיו מודעים לעובדה הזו.

אז איך תוכלו לדעת האם המבצע שאתם רואים הוא אמיתי ולא בלוף?

דבר ראשון – תעודה המעידה על איכות היהלום. בצורה הזו אתם יודעים שאתם לא קונים "חתול בשק", ושלא מכרו לכם יהלומים מטופלים

דבר שני-  אל תתנו למבצעי ענק על טבעות אירוסין לסנוור לכם את העיניים. כדאי שתעשו סקר שוק קצר לפני שאתה נופלים למלכודת המבצעים הבומבסטיים.

בהצלחהחזרה