עבור אל קטלוג המוצרים

מהו ההבדל בין טבעת אירוסין לטבעת נישואין מאמר זה יסקור בהבדלים המשמעותיים בין טבעות נישואין לאירוסין. ‪Google+‬‏

  קבע עכשיו פגישת יעוץ
03-7513146
 
AHAVA DIAMONDS מאמרים בנושא טבעות אירוסין | הבורסה ליהלומים אהבה דיימונדס
דף הבית » מאמרים » מהו ההבדל בין טבעת אירוסין לטבעת נישואין
לקטלוג

מהו ההבדל בין טבעת אירוסין לטבעת נישואין

בשעה טובה החלטת, בת הזוג שלך הינה בחירת ליבך: איתה אתה רוצה לבלות את חייך. עכשיו פניך אל השלב החשוב: תרגום ההחלטה למעשים: רכישת טבעת אירוסין .

למה טבעת? עוד בימי בית המקדש היוו טבעות סמל לבניה ולקשר נצחי בין בני זוג, זאת ומאחר והעצים שחיברו את קירות המקדש חוברו בטבעות עץ. כיום, על פי המוסכמות החברתיות כאשר גבר עונד טבעת על אצבעה של אישה הם נמצאים בברית הנישואין.

בדת היהודית טבעת נישואין כשרה היא טבעת אשר בחלקה הפנימי היא חלקה. בנוסף, על הטבעת להיות מורכבת כולה מאותו חומר. בנוסף לחלקה הפנימי, טבעת הנישואין אסורה להכיל יהלומים ואבנים יקרות. אחת הסיבות לפשטותה של הטבעת הינה מיקוד הכלה בטקס הרוחני ולמנוע עיסוק חומרני, כלומר לחזק את העיקרון שברית הנישואין הינה בשביל האדם ולא בשביל החומריות.

 לעומת טבעת הנישואין הפשוטה, טבעת אירוסין עשויה להיות כל טבעת. בתרבות שלנו הטבעת המועדפת הינה טבעת משובצת ביהלום.

שני סוגי טבעות אירוסין מקובלות הינם:

טבעת המשובצת ביהלום אחד וטבעת המשובצת ביהלומים קטנים וביהלום מרכזי נוסף. הטבעת הראשונה מכונה סוליטר ועשויה זהב. יהלום זה, נותן לטבעת מראה קלאסי, אשר יישאר עדכני, כלומר חוצה את גבולות הזמן. יש אומרים שעיצוב מעין זה יישאר אופנתי תמיד. לעומת סוג זה, לטבעות אירוסין המשובצות ביהלום מרכזי, ולצידיה משובצים גם יהלומים קטנים, מראה נוצץ ויוקרתי במיוחד.

בשונה מטבעות האירוסין הנוצצות, הקו הפשוט והנקי של טבעות הנישואין, נועד לאפשר נוחות מירבית, על מנת לענוד אותה באופן יום יומי.

כאמור, טבעות הנישואין הינן לרוב מסורתיות ופשוטות, אך אם ברצונך לקנות טבעת נישואין, ואינך מעוניין בקו המסורתי הפשוט, אלא ברצונך לשלב עימו קו מודרני עדכני ניתן לעקוב אחרי האופנה העדכנית בתחום. ניתן, לדוגמא, לעבד באופן ידני טבעת העשויה מזהב כתום, ובכך מצד אחד ללכת על בטוח, אך גם להיות מעודכן למאה העשרים ואחת, ולענוד תכשיט מודרני.

טבעת הנישואין חייבת להיקנות ע"י החתן ולהיות רכושו האישי, לכן מקובל לרכוש אותה במזומן. בניגוד לזה, טבעת אירוסין משמשת את הגבר בהצעת הנישואין לזוגתו, ולא מקדשים איתה תחת החופה.

רצוי לרכוש טבעת אירוסין במקום המציע מבחר טבעות אירוסין ונישואין גם לשם החלפתה לטעמה של בת הזוג. מומלץ לרכוש טבעות אירוסין  בעזרת ליווי מקצועי של מומחים אשר יכוונו אתכם להגעה לעיצוב ההולם עבור בת הזוג.

צור קשר עוד היום עם המומחים של צוות אהבה דיימונדס ותקבל ייעוץ אישי ומקצועי בחינם. חזרה