עבור אל קטלוג המוצרים

מדוע עלייך להתרחק מטבעות עם יהלומים משודרגים כי מי לא רוצה יהלום משודרג? הקונוטציה שהמילה הזו נותנת לנו היא שמדובר על יהלומים יותר... ‪Google+‬‏

  קבע עכשיו פגישת יעוץ
03-7513146
 
AHAVA DIAMONDS מאמרים בנושא טבעות אירוסין | הבורסה ליהלומים אהבה דיימונדס
דף הבית » מאמרים » מדוע עלייך להתרחק מטבעות עם יהלומים משודרגים
לקטלוג

מדוע עלייך להתרחק מטבעות עם יהלומים משודרגים

כי מי לא רוצה יהלום משודרג? הקונוטציה שהמילה הזו נותנת לנו היא שמדובר על יהלומים יותר איכותיים מאשר בדרך כלל, לא כך? אז זהו – שלא. יהלומים משודרגים הם למעשה מילה נרדפת עבור יהלומים ברמה הרבה פחות טובה ואלו עברו טיפולים ושידרוגים על ידי בעלי מקצוע בכדי שעין "רגילה", קרי, של אדם שלא מתמחה בתחום, לא יוכל להבחין בהבדל – לעיתים יספרו לכם על כך ותשלמו פחות כסף (ביודעין שמדובר על יהלום פחות איכותי) ולעיתים "יעשו עליכם כסף, אז כיצד יודעים? בואו נבדוק.
אם מעניין אתכם אודות משמעות טבעות האירוסין ביהדות, המאמר הבא יהיה מצוין עבורכם: טבעת אירוסין ומשמעותה ביהדות.

איך לזהות יהלומים משודרגים?

רגע לפני שנסביר כיצד ניתן לזהות את היהלומים הללו, נסביר במספר מילים מהו התהליך שהם עוברים בכדי להמחיש מדוע יהלומים אלו "פחות אטרקטיביים". אז ככה: יהלומים אלו, כפי שהבנו כבר בפסקה הקודמת, הם פחות איכותיים ומגיעים עם פגמים שונים, אז כיצד הם הופכים "למטופלים" או "משודרגים"? ובכן, בעלי מקצוע מומחים בתחום לוקחים את היהלומים הללו ומתחילים לנקות היטב את הפגמים הפנימיים, לאחר מכן, ממלאים אותם בחומרים בכמויות קטנות. מדובר על חומרים שקופים ולכן קשה לדעת שמדובר על יהלום מטופל.

וכעת אל השאלה לשמה התכנסנו כולנו כאן: כיצד ניתן לזהות אותם? ובכן, ראשית כל נתחיל באלמנט הפשוט ביותר: המחיר. אם המחיר המוצע עבור היהלום נראה לכם חשוד או נמוך יתר על המידה יכול מאוד להיות שמדובר על יהלום מזויף או לחילופין יהלום מטופל. אם המוכר איננו מצהיר על כך שאכן מדובר על יהלום מטופל/משודרג, הרי שמדובר, כביכול, על הליך קשה יותר לא? ובכן, לא מדויק.

בדרך כלל יהלומים אמיתיים שלא עברו אי אלו טיפולים אמורים להגיע עם תעודה הנקראת – תעודת גמלוגיות (אודותיה ניתן לקרוא בקישור הבא: תעודת גמולוגיות בקניית טבעת אירוסין) תעודה זו מבטיחה לרוכש שמדובר על יהלום אמיתי ויתרה מכך התעודה מציינת את כל האלמנטים השונים והרבים שמרכיבים את היהלום.

אפשרות נוספת וחשובה מאוד שיש לקחת בחשבון כאשר רוצים לרכוש טבעת עם יהלום או יהלום בכלל היא האפשרות החשובה בה רוכשים את התכשיט אך ורק ממוכר מומלץ, מוכר, כזה שקיבלתם או קראתם באינטרנט המלצות רבות אודותיו. מומלץ להיכנס לאתר של החברה לבדוק ולהתרשם ממנה, לראות את הקוקלציות שהיא מציעה ורק לאחר מכן להחליט האם לרכוש אצלה תכשיט עם יהלום או שלא.

מאמר נוסף העשוי לעניין אותך: שוקל קניית טבעת אירוסין קרא את זה.חזרה