עבור אל קטלוג המוצרים

כיצד תזהה טבעת אירוסין עם יהלום מזויף מזל טוב! הגעת לרגע בו הבנת שאתה מעוניין למסד את הקשר עם בת הזוג שלך? מעולה. מתכנן לרכוש... ‪Google+‬‏

  קבע עכשיו פגישת יעוץ
03-7513146
 
AHAVA DIAMONDS מאמרים בנושא טבעות אירוסין | הבורסה ליהלומים אהבה דיימונדס
דף הבית » מאמרים » כיצד תזהה טבעת אירוסין עם יהלום מזויף
לקטלוג

כיצד תזהה טבעת אירוסין עם יהלום מזויף

מזל טוב! הגעת לרגע בו הבנת שאתה מעוניין למסד את הקשר עם בת הזוג שלך? מעולה.
מתכנן לרכוש עבורה טבעת אירוסין עוצרת נשימה שאותה עוטר יהלום נוצץ? בחירה נכונה אבל תן לנו לעצור אותך למה? על מנת להסביר לך כיצד תוכל לזהות ולהבדיל בין יהלומים מזויפים לאמיתיים, כך תמנע מעצמך בזבוז זמן וכסף מיותר לצד עוגמת נפש. בוא נתחיל. מידע בנוגע למחירי יהלומים, בקישור המצורף: היהלום הנבחר – בדיקת טיב המחיר.

הבחנה בין יהלומים אמיתיים למזויפים

יש מספר דרכים להצליח לזהות יהלום שהינו מזויף בין אם מדובר על יהלום שמיועד עבור טבעת אירוסין ובין אם מדובר על רכישת כל תכשיט אחר.
אחת האופציות הוודאיות לדעת האם יהלום מזויף הוא על ידי משקלו ומהי הכוונה? יהלום אמיתי אמור להיות קל לעומת הזרקונית (הזיוף של היהלום) ששוקלת כמעט פי שתיים בערך לעומתו.

אופציה נוספת והרבה פחות מומלצת אך לעיתים זו מתרחשת בלית ברירה היא כאשר ניתן לדעת שהיהלום מזויף, אך רק "בידעבד". בדרך כלל הזרקונים נוטים אחרי מספר חודשים לאבד מהברק שלהם, לעומת היהלומים שמחזיקים שנים על גבי שנים (בשמירה נכונה עליהם) ולכן, כאשר מצב זה קורה, מומלץ לגשת אל החנות ממנה נרכשה הטבעת והיהלום ולדרוש פיצוי, החזר כספי.

מכיוון שליהלומים יש מספר פרמטרים שקובעים את מחירה (שקיפות, פגמים, צבע, קראט וכן הלאה) כך ניתן גם לדעת האם מדובר על יהלום אמיתי ומהי הכוונה? ובכן, בעל מקצוע המתמחה בתחום היהלומים יוכל תוך מספר דקות בודדות להביט אל תוך "היהלום המפוקפק" ולדעת האם מדובר על זיוף, בשל העובדה שזרקונים נוטים להיות שקופים יתר על המידה לעומת יהלומים. עוד אודות הקריטריונים של יהלומים, בקישור הבא: איך משפיע ניקיון היהלום על מחיר טבעת אירוסין.

החלק האחרון וככול הנראה שזהו גם כלי הבדיקה הטובה ביותר הינו על ידי תעודת גמלוגיות. מדובר על תעודה שניתנת אצל חברות מקצועיות שמעניקות יהלומים אמיתיים. תעודה זו מציגה בפני הלקוח את כל הפרמטרים השונים שמכיל היהלום אותו הם רכשו, כמו: סוג חיתוך, רוחב הפאות, משקל, גוון צבעו על ידי מספור באותיות קריטריונים רבים נוספים. במידה ומדובר על חנות שאינה מעניקה תעודה זו – יש לבחור את הרכישה במקום אחר.
מידע נוסף ומעניין בנוגע ליהלומים, ניתן למצוא בקישור הבא: זהב יהלומים וטבעות אירוסין.

 חזרה