עבור אל קטלוג המוצרים

יהלומים המונחים שחשוב לדעת אתם רוצים לרכוש תכשיט עם שיבוץ יהלומים, לפני שאתם מגיעים אלינו ל ahava-diamonds אולי כדאי... ‪Google+‬‏

  קבע עכשיו פגישת יעוץ
03-7513146
 
AHAVA DIAMONDS מאמרים בנושא טבעות אירוסין | הבורסה ליהלומים אהבה דיימונדס
דף הבית » מאמרים » יהלומים המונחים שחשוב לדעת
לקטלוג

יהלומים המונחים שחשוב לדעת

אתם רוצים לרכוש תכשיט עם שיבוץ יהלומים? לפני שאתם מגיעים לחנות אולי כדאי שתיקחו רגע ותקראו על המונחים מעולם היהלומים גם בכדי לעשיר את הידע שלכם וגם כדי להראות טיפת ידע מול האדם העומד מולכם במעמד הרכישה.

להלן כמה מונחים המוכרים בעולם היהלומים:

תפקידו של הבוקע: בוקע זה התפקיד הראשוני בתהליך שכל יהלום עובר, הבוקע מקבל את היהלומים הגולמיים, יהלומים אלו נקראים בשפה המקצועית "ראף", הכוונה היא ליהלומים שעדיין לא עברו ליטוש, כלומר במצב הגולמי שלהם, הבוקע בוחן את היהלום הגולמי שמגיע ומתכנן איך ללטש אותו או לחלק אותו תוך כדי שמירה על המשקל וכמובן לנטרל את הפגמים הקיימים בכל יהלום עד כמה שניתן.

זוגות יהלומים: מדובר בשני יהלומים שמלוטשים בצורה זהה, צורת השיבוץ נקבע על פי הייעוד אל אותו היהלום, למשל ישנם טבעות אירוסין שדורשות סימטריה מסוימת. למצוא שני יהלומים זהים בכמה פרמטרים כגון: צורה, איכות וגודל מאוד קשה כי יהלומים הם כמו פתיתי שלג אף אחד אינו דומה לשני לחלוטין, לכן מקובל לאתר יהלומים גולמיים שדומים יחסית ונסות לייעד אותם לצורת ליטוש מסוימת.

הליטוש: הליטוש מתבצע באמצעות דיסקית שנקראת מולה, הדיסקית הנ"ל היא מברזל בעובי 2 ס"מ,  והיא מסתובבת במהירות שיא של 4000 סיבובים בדקה, בעבר היו מפעילים אותה בצרה ידנית על ידי דוושה, כיום המכונה היא אוטומטית. היהלום עצמו מוחזק על ידי צנגה, מעין צבט ששומר על היהלום מקובע העת הליטוש, ואילו הראש של הצנגה שבו היהלום מוחזק נקרא דופ, בעזרת הדופ ניתן לכוון את זוית היהלום לכיוונים שונים בעת הליטוש, על מנת לקבל ליטוש מדויק ואיכותי יותר כמו יהלום של טבעת אירוסין מפוארת, צריך מכונה איכותית ומקצועית.

סטימר לניקוי יהלומים- מדובר על מכשיר ניקוי ליהלומים לאחר ליטושם מלכלוך שהצטבר עליהם בזמן הליטוש והשיבוץ, מכשיר הניקוי עובד על פעולת קיטור, כך שהניקוי יהיה חזק ומדוייק. וינקה את כל שאריות הלכלוך מכל החיבורים שיש על גבי טבעות אירוסין, כך מתקבל בסופו של דבר המראה הנוצץ של הטבעת. מראה זה נקרא מייק.

אבן בוחן: מדובר על יהלום מסוים בעל פרמטרים קבועים שעמו משווים יהלומים אחרים וקובעים את הפרמטרים שלהם מבחינת צבע וניקיון, כאשר הצבע שעומד בראש הרשימה הוא D, ואילו הניקיון הוא VS1 .

זהו רק חלק קטן מהמושגים המשמשים את בעלי המקצוע באופן יומיומי, גם אם תדעו חלק קטן ממושגים אלו, אתם מעשירים את עולמכם.חזרה