עבור אל קטלוג המוצרים

טבעת אירוסין אז והיום טבעת האירוסין עברה גלגולים רבים במשך השנים, האזכור הראשון של טבעת אירוסין היה... ‪Google+‬‏

  קבע עכשיו פגישת יעוץ
03-7513146
 
AHAVA DIAMONDS מאמרים בנושא טבעות אירוסין | הבורסה ליהלומים אהבה דיימונדס
דף הבית » מאמרים » טבעת אירוסין אז והיום
לקטלוג

טבעת אירוסין אז והיום

טבעת האירוסין עברה גלגולים רבים במשך השנים, האזכור הראשון של טבעת אירוסין היה בתנ"ך כאשר אלעזר חיפש אישה ליצחק, הוא עצר בחרן עם הגמלים שלו, וראה שם את רבקה. רבקה ניגשה אליו ונתנה לגמלים שלו לשתות, אליעזר הבין שהיא אישה טובה ונסרוה והעניק לאחיה תכשיטים וטבעות כחלק מהבקשה שלו לקחת את רבקה אל יצחק והשיא את השניים. קראי עוד על טבעות אירוסין לנשים דתיות.

טבעות אירוסין גם היו מקובלות בימי הביניים כשאר היו 2 מעמדות עניים, ועשירים, העשירים היו מיעדים את הילדים שלהם להתחתן בתוך מעמד המשפחות העשירות והיו מעברים מתנות יקרות כגון תכשיטים, זהב ואבני חן.

אך רק בסוף המאה ה-19 התחילה המסורת המקובלת של הענקת טבעת אירוסין לאישה אותה אתה רוצה לשאת לאישה.

כיום המשפחות אינן מחליטות עם מי הבת/הבן שלהם יתחתן, והצעת נישואין מגיעה מתוך רגש של אהבה אחד לשני.

בעבר היה מקובל שהגבר מבקש את ידה של האישה מהוריה ורק לאחר קבלת הסכמתם היה מציע נישואין. הזמנים השתנו...

הטבעת אירוסין שכולנו מכירים עם היהלום גם היא השתנתה והיום יש לא מעט של עיצובים שונים עם אבני חן שונות ולאו דווקא היהלום שאנו מכירים.

סוגי טבעות אירוסין:

יהלומים שחורים- יש מגוון של עיצובים בשילוב אבנים שחורות, היהלום המרכזי לבן וסביבו אבנים שחורות, היוצרות מראה של פרח, או להיפך יהלום שחור במרכז וסביבו יהלומים קטנים לבנים.

יהלום פנסי- יהלום פנסי הינו יהלום שבזמן היווצרותו קיבל צבעים שונים ממקורות שהיו סביבו, מדובר ביהלום לכל דבר אך בצבעים כגון: צהוב, אדום, ורוד, ירוק ,כחול וכדומה. מדובר בטבעות מאוד ייחודיות ונדירות, בעלות מראה יוקרתי וייחודי.

כשאנחנו מדברים על עיצובים מסוגננים, השיח הוא מעבר ליהלומים בצבעים לא שגרתיים, אלא על חיתוך ייחודי כגון חיתוך מרובע או חיתוך טיפה. שילובים של יהלומים בשיטות שיבוץ ייחודיות, לדוגמא טבעת אירוסין משובצת סביב היהלום המרכזי יהלומי צד, השיבוץ של יהלומי הצד סביב היהלום המרכזי מעניקים תחושה של יהלום גדול ונוצץ במיוחד. תוספות של שיבוץ אבני צד מתקבלת טבעת אירוסין בעלת מראה עשיר ומרשים במיוחד.

ההבדלים בסגנונות של פעם והיום הם תוצאה של חזון אומנותי בידי המעצב. הטכנולוגיה והתפתחות המיכשור שקיימת היום מאפשרת לתמרן את כמות השיבוצים, הצבעים והחיתוך של היהלומים, אבני החן ולמעשה ליצור עולם של טבעות אירוסין ססגוני שיתאים לכל אישה והייחוד שלה.

חשוב לדעת שכמו שלא כל הדוגמניות הם דוגמניות אינטרקליק כך גם לא כל הנשים חובבות את סטייל טבעת אירוסין וינטאג' ולכן יש לתת את הדעת על כך, בצע חקר מה היא אוהבת, התחלת "לרחרח" ובסוף תרכוש את הטבעת.חזרה