עבור אל קטלוג המוצרים

טבעות אירוסין וסמל היהלום כל אישה חולמת על טבעת אירוסין זהו מעין סימן חברתי מוסכם שאותה אישה עומדת לבוא בברית... ‪Google+‬‏

  קבע עכשיו פגישת יעוץ
03-7513146
 
AHAVA DIAMONDS מאמרים בנושא טבעות אירוסין | הבורסה ליהלומים אהבה דיימונדס
דף הבית » מאמרים » טבעות אירוסין וסמל היהלום
לקטלוג

טבעות אירוסין וסמל היהלום

כל אישה חולמת על טבעת אירוסין, זהו מעין סימן חברתי מוסכם שאותה אישה עומדת לבוא בברית הנישואין עם אהוב ליבה.

טבעות אירוסין מורכבות בעיקר מאבן חן יקרה ה"יהלום". כמובן שיש לא מעט עיצובים שונים ומגוונים אבל תמיד טבעת אירוסין תהיה מקושרת ליהלום.

אז למה דווקא יהלום?

יהלום מסמל חוזק, נדירות ויוקרה. היהלום הינו החומר הכי חזק בטבע, משתמשים בו הן לתעשייה והן בכלכלה, והוא תורם בהרבה אספקטים מדעיים.

היהלום הוא זה שמסמל את היופי של התכשיט. כל גבר רוצה להעניק לבת זוגתו את היהלום הכי יוקרתי בתקציב העומד לרשותו.

יש כמה דברים שצריך לדעת על יהלומים ומה משפיע על מחירם:

היהלום הוא ממשפחת אבני החן היקרות, וערכו נמדד על ידי 4 קריטריונים אשר מגדירים את הנדירות של אותו יהלום, ככל שהיהלום יותר נדיר כך ערכו גבוה יותר.

משקל: המשקל של היהלום נמדד בקראט, ככל שמשקלו יותר גבוה כך הוא נחשב כנדיר יותר ומחירו בהתאם.

צבע: יהלום מושלם צריך להיות חסר צבע לחלוטין, יהלומים כאלו מאוד נדיר למצוא לכן מחירם יהיה גבוה, השאיפה בכל יהלום שהוא יהיה כמה שיותר חסר צבע.

ניקיון- כל יהלום כחומר גלם מגיע עם פגמים, הפגמים הנ"ל הם לאו דווקא דבר רע, לפעמים הפגמים מעניקים ליהלום צבע ייחודי, כמו יהלומי פנסי שהם יהלומים צבעוניים, שבמהלך היווצרותם קיבלו צבעים שונים מחומרים שהיו לידם בזמן הזמן שנוצרו, שזה למעשה מה שמעניק ליהלומים אלו צבעים מיוחדים ונדירים. אך היהלום המושלם הוא יהלום ללא פגמים, קשה מאוד למצוא יהלום ללא פגמים ולכן מחירם גבוה, ככל שהיהלום הוא יותר נטול פגמים כך הוא מגיע לרמת ניקיון גבוה יותר.

חיתוך- היהלום מגיע כחומר גלם כאבן, כמו האבנים שאנו מכירים, ויש להתאים לכל יהלום את צורת החיתוך הכי מתאימה לצורתו המקורית, יש חיתוך מרובע, עגול וצורת חיתוך טיפה, צורת החיתוך היא שמעניקה ליהלום את הנצנוץ היפה שאני מכירים כשהוא בא במגע עם אור השמש.

החיתוך למעשה מעניק את התוצאה הסופית של היהלום, שאנו מכירים.

טבעת אירוסין המקושטת ביהלום מעבר למראה העוצר נשימה שהיהלום מעניק לה, הוא גם מסמל את החוזק של היחסים בין בני הזוג, את הנדירות של מציאת בן זוג לכל החיים, ואת היופי שקיים ביחסים בין בני הזוג. באהבה דיימונדס נוכל להתאים לך טבעת אירוסין העומדת בסטנדרטים ובתקציב שלך, לחץ כאן לפרטים נוספים.חזרה