עבור אל קטלוג המוצרים

חיתוך יהלום - קריטריון חשוב לבחירת טבעת אירוסין קיימים אינספור דגמים של טבעות אירוסין ותכשיטי יהלומים אך המרכיב המשמעותי, המשותף לכולם,... ‪Google+‬‏

  קבע עכשיו פגישת יעוץ
03-7513146
 
AHAVA DIAMONDS מאמרים בנושא טבעות אירוסין | הבורסה ליהלומים אהבה דיימונדס
דף הבית » מאמרים » חיתוך יהלום - קריטריון חשוב לבחירת טבעת אירוסין
לקטלוג

חיתוך יהלום - קריטריון חשוב לבחירת טבעת אירוסין

קיימים אינספור דגמים של טבעות אירוסין ותכשיטי יהלומים אך המרכיב המשמעותי, המשותף לכולם, הוא היהלום

יהלום מהווה את עיקר התכשיט ומתאפיין על פי 4 קריטריונים הקובעים את מחירו: משקל (קראט), צבע, ניקיון וחיתוך.

משקל- נמדד על פי קראט, משקלו של היהלום משפיע באופן ישר על מחירו ככל שמשקלו יותר גבוה כך מחירו בהתאמה.

צבע- צבע היהלום נקבע בהיותו חומר גלם, יהלום מושלם היא יהלום חסר צבע לחלוטין. את בדיקת הצבע של היהלום בודק בעל מקצוע ולפי כך נקבע מחירו.

ניקיון- כל יהלום מגיע עם פגמים כאלה ואחרים, פגמים אלו אינם נראים לעין אך בבדיקה במעבדה ניתן למצוא את הפגמים השונים, ככול שהיהלום יותר נקי מפגמים כך הוא נחשב נדיר יותר והתאם לכך מחירו.

חיתוך - חיתוך הוא השלב החשוב ביותר בתהליך הפיכת היהלום הגולמי ליהלום נוצץ ובוהק. זהו השלב בו מעצבים את הצורה הסופית של היהלום, שיגרום למקסום התכונות הטבעיות שלו.  את החיתוך צריך לבצע בעל מקצוע מיומן ומקצועי בכדי שהחיתוך יגיע לרמת גימור מקסימאלית, יעניק ברק והחזרת האור המיוחדת של היהלום.

הברק של היהלום מושפע ישירות מצורת החיתוך שלו, וכך גם שאר האלמנטים של היהלום. לדוגמא: יהלום בעל רמת צבע גבוהה ורמת ניקיון גבוהה אבל חיתוך לא מקצועי ואיכותי יגרום לברק להיות חלש ולא ידגיש את האיכויות הטבעיות של היהלום. לכן החשיבות של חיתוך נכון בהתחשב בפרמטרים של היהלום הוא בעל חשיבות כה גבוהה בתמחור הסופי של היהלום.

חיתוך היהלום

ברוב העיצובים של טבעות אירוסין מקובל לראות חיתוך יהלום עגול, זהו החיתוך הקלאסי של יהלומים מעין צורת חרוט, בחלק העליון אנו רואים צורה עגולה ובחלק התחתון משולש שווה שוקיים המורכב ממספר רב של פאות. היהלום הינו בעל תכונות בפן האופטי והפיזיקלי שבזכות אותן תכונות הוא מחזיר את האור מה שמעניק את אפקט הנצנוץ של היהלום. הברק של היהלום מושפע מהיחסים שבין גודלו ומידותיו. ניקח לדוגמא יהלום במשקל קראט, את היהלום אנו רואים במבט על מלמעלה לכן צורת חיתוך לא נכונה יכולה להקטין את גודל ביהלום ממבט על, לעומת זאת צורת חיתוך נכונה מעניקה לו גודל משמעותי יותר ממבט על. היחס בן משקלו של היהלום לקוטר המתקבל בזמן החיתוך הוא משמעותי וקובע את צורתו ומחירו הסופי (כמובן בשקלול שאר המאפיינים). קרא מאמר זה על טבעות אירוסין מקצועיות אינטרקליק.

היהלום בטבעת אירוסין

הסיבות לבחירת היהלום כאבן העיקרית בשיבוץ טבעת אירוסין הן רבות: הייחודיות של היהלום, הנדירות שלו, הברק המיוחד שלו. מעבר לכך שמדובר על האבן החזקה ביותר בתבל והאבן מסמלת את חוזק הזוגיות מול כל השלבים שהזוג יעבור בחייו.

הברק הוא האלמנט הכי מזוהה בתחום של טבעות אירוסין משולבות ביהלום, הברק כפי שציינו הוא פועל יוצא של צורת החיתוך. רמת חיתוך מושלמת היא Excellent בשפה המקצועית. יהלום איכותי הוא בעל רמת חיתוך של Very Good – Excellent, כלומר בין מאוד טובה למעולה. קרא מאמר מיוחד זה על איך תוכל להתאים לה טבעת אירוסין.

 חזרה