עבור אל קטלוג המוצרים

היהלום הנבחר - בדיקת טיב ומחיר לאחר שהחלטתם כי טבעת האירוסין שתעניקו לבת זוגכם תהיה טבעת יהלום, עליכם לפנות ולבחון את... ‪Google+‬‏

  קבע עכשיו פגישת יעוץ
03-7513146
 
AHAVA DIAMONDS מאמרים בנושא טבעות אירוסין | הבורסה ליהלומים אהבה דיימונדס
דף הבית » מאמרים » היהלום הנבחר - בדיקת טיב ומחיר
לקטלוג

היהלום הנבחר - בדיקת טיב ומחיר

לאחר שהחלטתם כי טבעת האירוסין שתעניקו לבת זוגכם תהיה טבעת יהלום, עליכם לפנות ולבחון את טיבו. יהלומים בדרגת צלילותVVS1,2-VS1,2  הינם איכותיים ביותר עבור טבעות אירוסין , נישואין וסוליטייר כדאי ורצוי לבדוק 4 אפיונים ביהלום הנבדק: קראט, צבע, ליטוש וניקיון.

קראט הינו מידת משקל ליהלום ושווה לכ15 גרם. קראט נחלק ל100 נקודות כדי לאמוד את משקל היהלום בדיוק רב. כך, 25 נקודות הן רבע קראט, ו50 נקודות שוות לחצי קראט.

צבע היהלום משפיע מאוד על מחירו. יהלום איכותי הוא יהלום חסר צבע, או יהלום בהיר יותר. צבע יהלום נגרם מספיגת קרני האור. צבעו הייחודי של כל יהלום נגרם כתוצאה מרכיבים כימיים הגורמים לבליעת חלק מקרני האור. קיימים צבעים רגילים ומיוחדים: הצבעים כחול, אדום וירוק נדירים, ומחירם גבוה יותר מאחרים. המכון האמריקאי לגמולוגיה - GIA Gemmological Institute of America  ממיין יהלומים על פי מיון אותיות אנגליות, ולפי שמות. צבע D הינו הבהיר ביותר, ובהמשך צבע היהלומים הולך ונעשה צהוב יותר. יש לבדוק כי צבע היהלום טבעי ולא משופר מלאכותית, מה שמוריד משמעותית מערכו.

בתהליך חיתוך היהלום נחשפות הפאות, מה שמביא לברק ולזוהר המעניקים ליהלום את צורתו העגולה, האליפטית וכו'. ליטוש נכון מאפשר עד 90% כניסת אור ליהלום.

מידת ניקיון או צלילות היהלום אף היא גורם משמעותי בטיבו ומחירו. הפגמים המצויים ביהלום נחלקים לשתי קבוצות עיקריות: חיצוניים, הנמצאים על קליפת היהלום החיצונית (ניתן לתקנם לרוב תוך איבוד משקל מזערי ממשקל האבן). לעומתם, פגמים פנימיים נמצאים בגוף האבן. היהלומים מחולקים לדרגות: הגבוהה שבהם: CLARITY  יהלום צלול לגמרי ללא פגם; אחריה דרגות FL,IF- ללא פגמים בהגדלה פי 10; לאחר מכן VVS1-    VVS2  יהלומים עם פגמים קטנים אותם קשה לראות בהגדלה פי 10 VS1-VS2 -; יהלומים עם ריבוי פגמים קטנים שקשה לראותם בהגדלה פי 10. SI1,SI2,I1,I2,I3 פגמים הנראים בעין בלתי מזוינת, דרגה I3  הינה הכי פגומה.

ברכישת טבעת אירוסין חשוב לבדוק את אמינות בית העסק: רישיון עסק וסחר יהלומים, הימצאותו של מוכר המסייע מוכר המסייע בבחירת טבעת אירוסין, וכן קבלתה של תעודה גמולוגית המוכיחה הן את מקוריות היהלום, והן כי אינו מזויף. זוהי אם כן, תעודת ביטוח מבעל החנות.

 לסיום, בנוסף לשיקולי התקציב וטיב היהלום, ישנן העדפות בת הזוג בתכשיטים, וכדאי להשקיע זמן ומחשבה בכך לשם התאמה בינה לבין טבעת האירוסין שלה.   חזרה