עבור אל קטלוג המוצרים

ההתקדמות של טבעות אירוסין בציר הזמן טבעות אירוסין היו מאז ומעולם חלק ממנהג חברתי מוגדר שבני הזוג עומדים להינשא ‪Google+‬‏

  קבע עכשיו פגישת יעוץ
03-7513146
 
AHAVA DIAMONDS מאמרים בנושא טבעות אירוסין | הבורסה ליהלומים אהבה דיימונדס
דף הבית » מאמרים » ההתקדמות של טבעות אירוסין בציר הזמן
לקטלוג

ההתקדמות של טבעות אירוסין בציר הזמן

טבעות אירוסין היו מאז ומעולם חלק ממנהג חברתי מוגדר שבני הזוג עומדים להינשא, למרות שאין שום חוק כתוב על הענקת טבעת אירוסין בזמן הצעת נישואין הרי שזה ידוע בחברה שאישה העונדת טבעת יהלום על הקמיצה היא עומדת להינשא.

בעבר היה נהוג להעביר תכשיטים וחפצים יקרי ערך בין משפחות אצולה המייעדות את ילדיהם להינשא על מנת לשמר את המעמד החברתי שלהם.

בשנות השלושים המוקדמות היה נהוג לבקש את ידה של בת הזוג אותה תרצה לקחת לאישה מהוריה, במשפחות דתיות מדובר בשידוך, שתי המשפחות נפגשות ומפגישות את הילדים לראשונה לאחר ההסכמה של הורים להשיא את הילדים אחד לשנייה. במשפחות חילוניות באותן שנים הגבר היה מבקש את ידה של ביתם מההורים שהיה מוכיח להם שהוא מלומד או בעל מקצוע ויוכל לדאוג לפרנסתה של הבת היקרה שלהם, כאשר הם היו נותנים את הסכמתם הוא היה מציע לה נישואין והעניק לה טבעת אירוסין.

היום נישאר המנהג של הענקת טבעות אירוסין במעמד הצעת הנישואין, אך גם ההצעות עצמן השתנו. יש הצעות גרנדיוזיות עם מטוס הנושא את השלט "האם תינשאי לי", או כדור פורח עם המילים הנ"ל, ואפילו כתובות אש על צלע הר, אך השינוי מהותי הגיע דווקא דרך הפמיניזם.

דרך הפמיניזם הנשים לקחו את היוזמה של הצעת הנישואין לידיים שלהן. האישה אינה מחכה שהגבר יציע לה נישואין, היא מציעה לו, או שהם מגיעים להסכמה משותפת שהגיע הזמן לקחת את היחסים לשלב הבא ולהתחתן ואז הם הולכים יחד לחנות התכשיטים ובוחרים יחד טבעות אירוסין.

במשך שנים היה נהוג שטבעת אירוסין מורכבת מטבעת ויהלום אחד מה שנקרא בשפה המקצועית טבעת אירוסין סוליטר. אבל עם הזמן שינו את התבנית הקבועה של עיצוב הסוליטר והוסיפו לו יהלומים צדדים, או יהלומים המקיפים את היהלום המרכזי, שינו את התבנית של הטבעת ונתנו לה צורה סיבובית שנקראת טבעת אירוסין טוויסט, התחילו לשלב אבני חן יקרות במקום היהלום המרכזי בטבעת, ויצרו טבעות בעלות מראה עתיק ומיוחד מה שנקרא סגנון וינטאג'.

היד החופשית שניתנה למעצבי התכשיטים מעניקה לנו הלקוחות טבעות מיוחדות וייחודיות שכל אחת שונה מהשנייה בצורה כזו או אחרת. היום כאשר נכנסים לחנות תכשיטים המתמחה בתכשיטי יהלומים אפשר למצוא מבחר עצום של טבעות אירוסין שונות מגוונות ומיוחדת.

כאמור, מעבר לכך כיום בעידן הדיגטלי שהכל לאט לאט עובר להיות אונליין, ניתן למצוא הרבה חנויות תכשיטים אונליין בלבד. ניתן לסנן את החברות ע"י כך חברת שיווק מקצועית כמו אינטרקליק אשר תבחר בשבילכם את הטוב ביותר, ותמצא לכם את טבעת האירוסין.

 חזרה