עבור אל קטלוג המוצרים

ההיסטוריה של הבורסה ליהלומים בישראל בישראל הבורסה ליהלומים הינה חברה פרטית המאגדת את כלל העוסקים ביהלומים ביניהם: סוחרים,... ‪Google+‬‏

  קבע עכשיו פגישת יעוץ
03-7513146
 
AHAVA DIAMONDS מאמרים בנושא טבעות אירוסין | הבורסה ליהלומים אהבה דיימונדס
דף הבית » מאמרים » ההיסטוריה של הבורסה ליהלומים בישראל
לקטלוג

ההיסטוריה של הבורסה ליהלומים בישראל

בישראל הבורסה ליהלומים הינה חברה פרטית המאגדת את כלל העוסקים ביהלומים ביניהם: סוחרים, יבואנים, מעצבים, מלטשים ועוד. בורסת היהלומים בישראל מחזיקה יותר משישים אחוז מהמחזור העולמי בתחום היהלומים הגולמיים בעולם.

בשנת 1936 שלטונות המנדט הבריטי ששלט בישראל ביטל את המכס על יבוא יהלומים, וכך החלה להתפתח תעשייה של יהלומים בישראל, שנה לאחר מכן הקימו בתל אביב את מלטשת היהלומים הראשונה. היום ישראל נחשבת למרכז הסחר הגדול של יהלומים גולמיים, כמו כן הליטוש של יהלומים אלו מתבצע על ידי חברות ישראליות ברחבי העולם.

בורסת היהלומים הוקמה בעקבות מיזוג שהחל ב 1948 בין: מועדון יהלומים א', האגודה לפיתוח היהלום ובורסת היהלומים שכולנו מכירים היום.

בשנות החמישים היו לא מעט דיונים על הקמת מבנה שיוקצה לטובת הבורסה ליהלומים בתל אביב, אולם עיריית תל אביב, לא נתנה יד ותמיכה לצעד זה, וראש עיריית רמת גן בזמנו אברהם קריניצי, הציע להקים את המבנה ברמת גן. ב -1968 הוקם "מגדל שמשון", עם השנים התרחבה פעילות הבורסה והוקמו עוד שני מבנים במתחם: בסוף שנות ה- 70  "מגדל מכבי" שהיום נקרא קניון דימול ומגדל נוסף בסוף שנות ה- 80 מגדל יהלום. היום במתחם יש הרבה בנייני משרדים שלא קשורים לפעילות הבורסה.

במתחם הבורסה ברמת גן ניתן למצוא מבחר של חנויות יצרן בתחום היהלומים. בגלל הקרבה למרכז הגדול ביותר לייצור יהלומים גולמיים העלות של טבעות אירוסין בחנות יצרן כמו אהבה דיימונדס הינה בעלת הפרש משמעותי מחנויות תכשיטים אחרות. אנו עושים את כל תהליך הבדיקה של היהלום הליטוש ועיצוב, וכך אנו יכולים להוריד משמעותית את מחירי טבעות אירוסין ותכשיטי היהלומים, לעומת חנויות אחרות הקונות את הטבעות מחנות היצרן, אליהן מתווספים פערי תיווך, ולבסוף נמכרות במחיר גבוה יותר. לא אצלנו- תשלומי עמלות מיותרים.

בחנות יצרן ניתן למצוא את המבחר הכי גדול ומגוון מבחינת עיצובים וכן להתאים אישית עיצוב לבקשת הלקוח, יש אפשרות לרכישת יהלומים שונים בעלי קראט כזה או אחר, ולהתאים להם טבעת מעוצבת.

אין ספק שזה מגיע לרכישת טבעות אירוסין, חנויות היצרן הן רבות, גם מבחינת המחיר האטרקטיבי וגם מבחינת שלל העיצובים ויהלומים המוצעים לכם הלקוחות.

אצלנו ב-Ahava-Damonds הכל קורה תחת קורת גג אחת, אם זה ההתהליך עצמו של הקנייה. תהליך בריא ונכון של ייעוץ והכוונה למען קנייה נכונה ובטוחה שתאריך ימים. אצלנו תוכלו לקבל הדרכה אישית והכוונה בפגישה קבועה מראש ולהיווכח לקולקציה הגדולה והנפלאה שיש לנו במקום. מגוון טבעות אירוסין, טבעות נישואין ושלל יהלומים למענכם.

להתרשמות מגלריית התמונות של אהבה דיימונס לחצו כאן.

יהלומים מעבר לקישוט תכשיטים מהווים גם השקעה, עם השנים מאגרי היהלומים הולכים ופוחתים בעולם, דבר שיגרום ליהלום להיות מאוד מבוקש השנים הבאות. כמו בכל תחום של ביקוש והיצע, ברגע שהביקוש גדל אך ההיצע הולך ופוחת מדובר בהשקעה לשנים הבאות. 

ניתן להשוות זאת לתחום הנדל"ן בישראל. הביקוש הולך וגדל עם השנים לדירות, אך עם הזמן הולכות ופוחתות הקרקעות שניתן להכשיר לטובת בנייה. לכן אנשים רבים רוכשים היום דירות להשקעה על מנת שיהיה לכם נכס לעתיד, השקעת עתידית מניבה רווחים. לעוד מידע על תחום השקעות נדלן בבאר שבע לחצו כאן.

במידה ואתם מעדיפים נדל"ן בשיטת הבנייה הירוקה, נסו את אינטרקליק בנייה ירוקה.חזרה