עבור אל קטלוג המוצרים

תעודה גמולוגית | אהבה דיימונדס- כל תכשיט כולל טבעת אירוסין הנרכש אצלנו מגיע עם תעודת מעבדה גמולוגית וכן נותנת הערכת שווי המוסכמת על חברות הביטוח בישראל ובעולם. ‪Google+‬‏

  קבע עכשיו פגישת יעוץ
03-7513146
 
AHAVA DIAMONDS תעודה גמולוגית | אהבה דיימונדס
דף הבית » אודות החברה » תעודה גמולוגית
לקטלוג

תעודה הערכה ליהלומים (תעודה גמולוגית)

 
על מנת לקבל ערובה לממצאיו וערכו של היהלום יש לדרוש תעודת הערכה של מכון גמולוגי מוסך נטול פניות וניטרלי.
 
התעודה הינה מסמך מקצועי הנכתב ע"י גמולוג אשר בוחן את האבן בתנאי מעבדה ללא כל אינטרס בדירוגה, האבן נדבקת ע"י: לופה (זכוכית מגדלת מיוחדת של יהלומנים) ברזולוציה של 10,ל 40, אור לבן ופלורסנטי, הגדלת מיקרוסקופ 40 פעם, השוואת אבני צבע, קליבר מ"מ ומיכשור תעשייתי מדוייק נוסף.
 
ממצאי היהלום ניתנים לעיתים ליהלום "חופשי" על מנת לקבל את כל הנתונים אודותיו, ולעיתים לתכשיט בכללותו הכולל מספר יהלומים וכמו כן למתכת (זהב 14 או 18 קראט, פלטינה וכדומה...).
 
בתעודה ימצאו הנתונים הבאים:

 
The Four C's : Carat, Color. Clarity , Cut
  1. CARAT קראטורה: משקלם של היהלומים אשר נמדד במידת קראט- אולי התכונה המשמעותית ביותר למחירו של היהלום או התכשיט.
     
  2. COLOR  קולור: צבע היהלום אשר ידורג על פי הא"ב האמריקאי כאשר ככל שהצבע בדרכה טובה יותר כך האות קטנה יותר.
     
  3. CLARITY  קלאריטי: ניקיון היהלום, התכונה המשמעותית ביותר לברק המוחזר מקני האור הבאות במגע עם היהלום, כאשר גם כאן מדורג לפי דרגות: ללא רבב, רמות הניקיון המקובלות SI ו VS וכן הלאה.
     
  4. CUT קאט: חיתוך היהלום מבחינה צורת החיתוך: יהלום עגול, יהלום מרובע (פרינסס), יהלום כרית (קושין) וכדומה. וכן רמת העבודה בחיתוך אשר משפיעה גם היא על הברק.
 
מעבר לכך ישנם קריטריונים נוספים: כמו מידות האבן, העומק, ברק, פלורסנטיות ועוד.
 
מומלך לכל טבעת עם אבן הגדולה מ 0.75 קראט לבקש תעודה גמולוגית.
 
אנו באהבה דיימונדס ממליצים על מספר חברות מהמובילות בענף דוגמת: EGL, IGL, ו DGI.
 
מדוע מומלץ לקבל תעודה?
 
על מנת לקבל בטחו שאכן רכשנו מוצר בעל ערך ושווי כפי שנאמר לנו בחנות. היות ומודבר בתחום הידוע למעטים מקובל להנפיק תעודה ממכון בלתי תלוי ומקצועי אשר ייתן לנו גושפנקא המעידה על ערכה של הרכישה.
 
דוגמא לתעודה גמולוגית :
 
 
כל תכשיט לרבות טבעות אירוסין הנרכשים בחנות הבוטיק של אהבה דיימונדס מגיעים עם תעודת מעבדה גימולוגית אשר מפרטת את כל פרטי המוצר הנרכש וכן נותנת הערכת שווי המוסכמת על חברות הביטוח בישראל ובעולם.
 
הערכת התכשיט ( שווי דולרי ) נעשת בהתאם לשוק החנויות הרגילות וברוב המקרים תהיה גדולה עד פי 2 מהעלות בבוטיק יהלומי האהבה, הסיבה לכך היא שהמכון לא לוקח בחשבון שרכישת התכשיט נעשתה מתוך הבורסה להיהלומים ונקנתה באופן ישיר מיהלומן - מידע נוסף בנושא קנייה ישירה מהבורסה ליהלומים ניתן למצוא בעמוד "רכישה מהבורסה".